Turystyczne ubezpieczenia grupowe

banner

Na urlop często wyjeżdżamy w gronie rodziny i przyjaciół. Współdzielimy koszty transportu, zakwaterowania i wyżywienia. Czasem decydujemy się na skorzystanie z ofert, które obniżają koszty wspólnego zwiedzania. Może warto przemyśleć też wykupienie grupowej polisy turystycznej? Zyskamy dodatkową ochronę, a koszt podzielimy pomiędzy beneficjentów ubezpieczenia.

Kto skorzysta z ubezpieczenia turystycznego?

Każdy. Podczas urlopu zmieniamy harmonogram dnia i codzienne aktywności. Więcej czasu spędzamy na beztroskim odpoczynku. Warto zadbać o to, by w razie niespodzianek nie martwić się o zdrowie i dodatkowe koszty. Ubezpieczenie turystyczne, szczególnie jeśli dopasujesz je do swoich potrzeb, zapewni Ci komfort wypoczynku i da poczucie bezpieczeństwa w każdej sytuacji. Docenisz je szczególnie jako rodzic zafascynowanego światem dziecka albo pełnego beztroski nastolatka.

Wśród wielu polis turystycznych znajdziesz również oferty skierowane do grup. Ubezpieczenie grupowe może dotyczyć rodziców i dzieci, ale też dziadków, kilku zaprzyjaźnionych rodzin, grupy przyjaciół, znajomych, współpracowników albo zorganizowanej grupy wycieczkowej. Te ostatnie często mają wykupiony podstawowy pakiet NNW, warto jednak w przypadku wyjazdów wycieczkowych dobrze przyjrzeć się zakresowi polisy i nie iść utartymi szlakami. Często w tej samej albo niewiele wyższej cenie zyskasz korzystniejszą ofertę. Nawet jeśli jesteś tylko uczestnikiem wyjazdu zorganizowanego, możesz podpowiedzieć organizatorom ciekawą ofertę ubezpieczenia.

Zakres ubezpieczenia

Podstawowym kryterium uprawniającym do zakupu polisy grupowej jest… grupa, której ma dotyczyć. W zależności od jej liczebności i celu wyjazdu, różny będzie zakres i cena ubezpieczenia. W jakich sytuacjach skorzystasz z ubezpieczenia grupowego? W przypadku konieczności udzielenia pomocy medycznej ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia, ratownictwa medycznego (np. w górach), koszty związane z zachorowaniem na choroby przewlekłe lub zakaźne (np. COVID-19). W zależności od wykupionej polisy możesz ubiegać się o zwrot kosztów pomocy prawnej albo rehabilitacji będącej wynikiem następstw nieszczęśliwego wypadku.

Polisa może zapewnić Wam ochronę na trasie konkretnej podróży, w państwie docelowym, a nawet w czasie dotarcia na miejsce zbiórki uczestników (np. lotnisko) i powrotu do domu. Może uwzględniać różne środki transportu, ubezpieczenie bagażu, dokumentów, sprzętu turystycznego, sportowego i mienia. Może zawierać też pakiet assistance i warunki dopasowane do potrzeb Waszej grupy.

Zalety polisy

Gdy na trasie podróży wydarzy się niespodziewana sytuacja, masz się do kogo zwrócić. Pracownicy firmy ubezpieczeniowej specjalizują się w pomocy klientom i doradzą Ci, jak się zachować. Dzięki ubezpieczeniu nie musisz martwić się o odpowiedzialność finansową i cywilną na wypadek nieszczęśliwego wypadku, który przydarzy się uczestnikom. Możesz liczyć na pomoc w przypadku zagubienia lub kradzieży dokumentów, bagażu albo sprzętu. Będziesz bezpieczny, nawet jeżeli upadnie linia lotnicza albo biuro podroży. Choć sytuacje te nie zdarzają się często, to powodują spory stres wśród uczestników wyjazdu.

Ponadto, dzięki wykupieniu ubezpieczenia, masz dostęp do całodobowej infolinii, możesz liczyć na pomoc lekarza w języku polskim i dostarczenie potrzebnych leków. Jeśli korzystasz z pakietu rodzinnego, możesz rozszerzyć polisę także o ochronę zwierząt domowych. Co ważne – każdy członek grupy ma takie same uprawnienia, choć można wykorzystać je indywidualnie. Ubezpieczenie grupowe sprawdzi się znakomicie w wypadku obozów treningowych drużyn sportowych oraz dla pracowników sezonowych.

Potrzebne dokumenty

Jako organizator wypoczynku na pewno wiesz, ilu osób będzie dotyczyła polisa i znasz szczegółowy program podróży. W momencie uzgadniania warunków umowy te informacje będą wystraczające. Przed wyjazdem upewnij się, ze przekazałeś ubezpieczycielowi dane wszystkich uczestników – imię i nazwisko, adres i PESEL. Poinformuj też samych zainteresowanych, jakie są warunki ubezpieczenia i w jaki sposób mogą skontaktować się z ubezpieczycielem. Przekaż im też numer polisy.

Wykupienie polisy grupowej na wyjazd to bardzo prosta sprawa. Chętnie przedstawimy Ci różne możliwości. Zostaw nam podstawowe informacje o liczebności grupy i miejscu docelowym oraz Twój numer telefonu, a nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą i pomoże dobrać ofertę skrojoną do potrzeb.

banner
Nasi konsultanci dbają o wasze zadowolenie

Tagi:

Zobacz inne artykuły: