Jak spakować się na weekendowy wypad, by zmieścić się w bagażu podręcznym?

banner

Tanie bilety lotnicze zachęcają do podróżowania. Coraz więcej osób decyduje się spędzać weekendy na poznawaniu bliskich i dalekich rejonów świata. Każdy wyjazd wiąże się z koniecznością zabrania ze sobą co najmniej kilku niezbędnych rzeczy. Nadmiar bagażu wiąże się jednak z dodatkowymi kosztami. Jak spakować się w niewielką walizkę, by zabrać wszystko ze sobą jako bagaż podręczny?

Sprawdź wytyczne przewoźnika
Pierwszą rzeczą, od której trzeba zacząć przygotowania do wyjazdu, jest sprawdzenie aktualnych limitów dotyczących bagażu określonych przez danego przewoźnika. Pamiętajmy, że każdy z nich może regulować to własnymi wytycznymi, a te mogą zmieniać się w zależności od sezonu. Walizka, z którą lecieliśmy w kabinie trzy miesiące temu tą samą linią lotniczą, tym razem może okazać się ponadnormatywną i na lotnisku zderzymy się z przykrą niespodzianką – dodatkowymi opłatami.

Zrób listę potrzebnych przedmiotów
Weekendowe wypady bardzo często bywają spontaniczne. Zwłaszcza, gdy korzysta się z zaskakującej promocji cen biletów lotniczych. Bez względu na to, ile czasu mamy na przygotowanie bagażu, warto mieć pod ręką listę rzeczy, które ze sobą zabierzemy. Są to podstawowe akcesoria, które przydadzą się na każdym wyjeździe. Bez problemu przygotujemy więc ich uniwersalny spis.

Trzymaj się minimum z listy przedmiotów do spakowania
Pamiętaj, że walizka nie jest z gumy. Kabinówka nawet jeśli ma miękkie ściany, to musi trzymać się limitu wymiarów. Jakiekolwiek odstępstwa to problemu na lotnisku. Co z tego, że zmieścisz wszystkie przedmioty i zamkniesz bagaż siadając na nim? Jeśli powstanie choćby centymetrowe wybrzuszenie to mała walizka, która miała podróżować jako bagaż podręczny, trafi ostatecznie do luku bagażowego, a z tym wiążą się dodatkowe opłaty.

Jakie ubrania spakować?
W bagaż podręczny nie zmieści się wiele ubrań. Nie przejmuj się tym. Weekend jest krótki, więc nie trzeba zabierać ze sobą znacznej zawartości szafy. Uwzględnij pogodę, jaka może przywitać cię u celu podróży i atrakcje, z których skorzystasz. Jeśli planujesz wędrówki, zrezygnuj z eleganckich kreacji.
Wybierając ubrania, które chcesz przewieźć w kabinówce pamiętaj, że syntetyki są lżejsze, zajmują mniej miejsca i szybko schną, jeśli zdarzy się konieczność ich uprania.

Sprawdź, co dostaniesz wraz z noclegiem
Wiele miejsc noclegowych oferuje swoim klientom coś więcej, niż tylko łóżko do spania. Może to być ręcznik, suszarka do włosów lub podstawowe kosmetyki i akcesoria higieniczne. Sprawdź, co będzie czekało na ciebie w miejscu zakwaterowania. Jeśli pokrywa się to z listą przedmiotów do spakowania, zostaw je w domu. Podręczna walizka będzie miała więcej miejsca na ubrania.

Wielofunkcyjne kosmetyki
Na czas wyjazdu zrezygnuj z całej serii kosmetyków pielęgnacyjnych. Kabinówka nie zmieści ich wszystkich. Postaw na krem, który zastosujesz na dzień i na noc, który będziesz mogła nakładać również na skórę wokół oczu. Pamiętaj też, że bagaż podręczny obłożony jest wytycznymi dotyczącymi ilości i sposobu przewożenia substancji ciekłych. Dostosuj się do nich.
Jeśli na weekendowy wyjazd wybierasz się z grupą znajomych, podzielcie się kosmetykami między sobą. Nawet mała walizka zmieści w sobie np. tubkę pasty do zębów, z której na miejscu skorzysta każdy uczestnik wyprawy.

Jak to wszystko spakować, by zmieścić w bagaż podręczny?
Podręczna walizka może okazać się bardzo pojemna, jeśli spakuje się ją w odpowiedni sposób. Jeśli twoja kabinówka ma „trójwymiarowe” dno, postaraj się tak wypełnić bruzdy, by stworzyć w miarę równą powierzchnię.
Nie składaj ubrań w kostkę, roluj je. Mała walizka zmieści więcej rolek niż kostek, a na miejscu nie będziesz martwić się o zagniecenia ubrań.
Nie pakuj bielizny w reklamówki lub dodatkowe torebki. Wypełnij nią wszelkie przestrzenie i wolne miejsca, jakie twoja kabinówka będzie miała po spakowaniu do niej „grubszych” ubrań. Skarpetki może włożyć do wnętrza butów.
Wszelkie dokumenty, ładowarkę do telefonu, elektronikę i książkę na podróż spakuj na końcu. Bagaż podręczny przez cały czas będzie przy tobie i warto mieć łatwy dostęp do przedmiotów, które w każdej chwili trzeba będzie z niego wyjąć.

banner
Nasi konsultanci dbają o wasze zadowolenie

Tagi:

#bagaż podręczny
#kabinówka
#mała walizka
#podręczna walizka
#walizka

Zobacz inne artykuły: