Europejskie plaże marzeń

banner

Ciepła woda, promienie słońca i miękki piasek to recepta na udany wypoczynek na plaży. Jeśli cenisz czas spędzany na plażowym leżaku, z pewnością zainteresuje Cię ranking najlepszych europejskich plaż, opracowany przez portal TripAdvisor.com na podstawie ocen jego użytkowników.

Wypoczynek na wyciągnięcie ręki

Pierwsze miejsce zajęła w nim Spiaggia dei Conigli położona na sycylijskiej Lampedusie. Przez turystów bywa określana jako jeden z cudów świata. Aby ją zobaczyć, musisz wybrać się na 20-minutowy spacer, jednak widok po dotarciu do celu rekompensuje wszystkie niedogodności. Drugą z listy – Praia da Falesia – znajdziesz na wybrzeżu Portugalii. Charakteryzują ją rozciągające się nad oceanem klify z czerwonego piasku. Aby odwiedzić laureatkę trzeciego miejsca, musisz wybrać się na hiszpańską Majorkę. Na Playa de Muro śmiało możesz zabrać dzieci, ponieważ ma płytkie i łagodne wody brzegowe.

Jeśli do przyjemnego wypoczynku chcesz dołączyć odwiedziny w lokalnych tawernach, idealnym rozwiązaniem będzie cypryjska Plaża Nissi, która zajęła czwarte miejsce w rankingu. Piąta z kolei, Laguna Balos na greckiej Krecie, to miejsce, które łączy w sobie wygodną plażę i zachwycającą lagunę. Odwiedziny na szóstej w rankingu Plaży Kleftiko na wyspie Milos to okazja nie tylko do wypoczynku – znajdziesz tam także zachwycające formacje skalne.

Plaże marzeń nie są zarezerwowane tylko dla ciepłych krajów. Siódme miejsce w rankingu zajęła piękna plaża Luskentyre na Wyspie Harris, którą znajdziesz na szkockich Hybrydach Zewnętrznych. Nad Morzem Północnym w Wielkiej Brytanii możesz odwiedzić ósmą na liście Plażę Bamburgh. Dziewiąta pozycja jest, jak opisują turyści, „duża, czysta, bezpieczna, płytka”. To Plaża Sotavento na Costa Calmie w Hiszpanii, która sprawdzi się idealnie na wypoczynek nawet z małymi dziećmi. Dziesiąta Spiaggia di Cala Rossa leży na Wyspach Egadzkich. Choć dotarcie do niej nie jest najłatwiejsze, warto odwiedzić wyjątkową plażę i zachwycić się przepiękną zatoką.

Przygotuj własną listę

Wspomnieliśmy zaledwie 10 plażowych destynacji, które warto odwiedzić. W rankingu, który powstał na podstawie ocen turystów, znalazło się ich 25. A może czas stworzyć własną listę najpiękniejszych plaż? Samemu lub razem z przyjaciółmi. Bo przecież tym, co dobre, warto dzielić się z innymi.

banner
Nasi konsultanci dbają o wasze zadowolenie

Tagi:

Zobacz inne artykuły: