Rajskie wakacje w czasie pandemii?! Sprawdź jakie obowiązują zasady podróżowania za granice!

banner

Choć sezon urlopowy w pełni, musimy pamiętać, że nie są to wakacje od pandemii. Trudna sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa dotknęła niemal cały świat i choć zdaje się być coraz lepiej opanowana, wciąż mierzymy się z licznymi obostrzeniami. Jak zatem wygląda sprawa podróżowania w czasie pandemii? To pytanie zadaje sobie z pewnością każdy, kto zaczyna planować swój urlop. Dobrą informacją jest fakt, że otwarte na turystów są wszelkie popularne i lubiane kierunki, takie jak Grecja, Chorwacja, Bułgaria, Hiszpania, Włochy, a także Egipt, czy Tunezja. Ponadto większość tych krajów zniosła obowiązek kwarantanny, dla przybywających do nich turystów. Większość jednak stara się zachować środki ostrożności.

Jakie kraje wymagają negatywnego wynik testu na obecność koronawirusa?

Najczęstszym wymaganiem, umożliwiającym podróżowanie do danego kraju jest wykonanie testu na obecność koronawirusa. Jego negatywny wynik, jest przepustką do swobodnego spędzenia urlopu w docelowym miejscu i korzystania z jego uroków oraz atrakcji turystycznych. Alternatywą może być również zaświadczenie o szczepieniu przeciwko Covid19, gdzie warunkiem jest przyjęcie ostatniej dawki najpóźniej 14 dni przed podróżą. Takie zasady przyjmowania turystów obowiązują między innymi w: Bułgarii, Chorwacji, Grecji, Portugalii, we Włoszech, na Wyspach Kanaryjskie, Malediwach, w Egipcie, Turcji, Tunezji, a także Zanzibarze i Tanzanii.

Gdzie można lecieć na wakacje bez testów na obecność koronawirusa?

Tym którzy pragną podróżować bez dodatkowych formalności, poleca się takie kraje, jak: Albania, Cypr Południowy, Czarnogóra, Dominikana, Hiszpania (z wyjątkiem Wysp Kanaryjskich), Macedonia, Meksyk i Rumunia. W te miejsca można udać się bez ryzyka obowiązkowej kwarantanny, a także bez konieczności poświadczania stanu zdrowia wynikiem testu na obecność koronawirusa.

Gdzie na ten moment podróżować nie możemy?

Mimo nieuniknionych konsekwencji gospodarczych wciąż niektóre kraje ograniczają swoją działalność turystyczną. Na razie, podróżnych z Polski (z uwagi na naszą sytuację pandemiczną) nie przyjmują takie kraje jak: Bośnia i Hercegowina, Gambia, Indie, Izrael, Sri Lanka, Tajlandia, USA oraz Wietnam.

banner
Nasi konsultanci dbają o wasze zadowolenie

Tagi:

#gdzie można lecieć na wakacje
#podróż za granice a pandemia
#podróżowanie w czasie pandemii
#wakacje za granicą
#zasady podróżowania za granice

Zobacz inne artykuły: