Luksusowy rodzinny wypoczynek

banner

Wśród form wypoczynku dużą popularnością cieszy się urlop spędzany z rodziną i przyjaciółmi. Lubimy dzielić czas z tymi, których kochamy. Przy planowaniu tego typu wyjazdów bierzemy pod uwagę oczekiwania wszystkich członków rodziny, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci.

Namioty do lamusa

Wielu z nas pamięta z dzieciństwa rodzinne wczasy pod namiotami i palone późną nocą ogniska. Z pewnością również Twoje dzieci miło wspominać będą rodzinne wyprawy, jednak dziś wyglądają one inaczej. Staliśmy się dość zamożnym społeczeństwem i często zamiast pobliskiego jeziora wybieramy ciepłe źródła albo przytulne baseny. Ciasne namioty wymieniliśmy na luksusowe wille albo domy na wynajem. Dziś nie jest to już marzenie rodem z amerykańskiego filmu, ale zwykłe wakacje wielu rodzin. Oferty są mocno zróżnicowane, dzięki czemu z pewnością znajdziemy coś na swoją kieszeń.

Wśród zalet takiego rozwiązania na pierwsze miejsce wysuwa się wygoda. Sposób, w jaki spędzamy czas, zależy tylko od nas. Możemy dysponować własną kuchnią i łazienką, a jeśli nie chcemy poświęcać czasu na gotowanie, lokalne restauracje stoją dla nas otworem. W wielu miejscach na świecie możemy zamówić także catering. W cenę wynajmu często wliczona jest usługa sprzątania, np. raz w tygodniu, dzięki czemu wakacje będą jeszcze bardziej komfortowe. Domy na wynajem zazwyczaj otoczone są ogrodem, dzięki któremu zyskujemy prywatność, bezpieczną przestrzeń do zabawy dla dzieci, miejsce parkingowe i pewność, że nie będziemy przeszkadzać sąsiadom. Czasem też basen, saunę albo jacuzzi.

Nie tylko do zdjęcia

Jeśli na urlop wybierzemy się z przyjaciółmi i rodziną, możemy mieć pewność, że wakacje upłyną w miłej atmosferze. Dzieci będą spędzać czas z rówieśnikami, a my podzielimy koszty wynajmu. Dodatkowe aktywności możemy podejmować razem lub osobno, a jeśli do dyspozycji będziemy mieć dwa samochody, zyskamy dodatkową swobodę. Brak hotelowego wyżywienia to zaleta, jeśli lubimy sami decydować o planie dnia.

Willę albo dom możemy wynająć przez biuro podróży, którego pracownicy pomogą dopasować najlepszą opcję. Wiele ciekawych ofert znajdziemy też na międzynarodowych portalach internetowych. Koszt wynajmu będzie różnił się w zależności od wielu czynników. Wśród nich trzeba wziąć pod uwagę długość pobytu, termin wyjazdu, standard kwatery, własny ogród lub jego brak, a także kraj pobytu. Wybierzmy też najlepszy sposób dotarcia na miejsce. Samolot porusza się szybciej niż samochód, ale wymaga dopłaty za przewóz bagażu.

Nie zapomnij o ubezpieczeniu

Bardzo często w natłoku spraw związanych z wyjazdem zapominamy o tym, że warto dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych. Wielu z nas ma ubezpieczenie na życie, jednak w przypadku podróży, szczególnie zagranicznej, może być ono niewystarczające. W ostatnim czasie wielu ubezpieczycieli dodało do polis zapisy o pomocy na wypadek zachorowania na COVID-19 lub potrzeby poddania się kwarantannie. Możemy też wykupić polisę na wypadek konieczności odwołania wyjazdu, dzięki czemu odzyskamy wpłacone wcześniej środki.

Na wakacje wydajemy spore sumy, czasem sięgamy nawet po oszczędności. Zakup ubezpieczenia może wydawać się zbędny, jednak w kryzysowej sytuacji będzie bardzo potrzebny. Najlepiej wybrać polisę, którą dopasujemy do swoich potrzeb. Każdy członek rodziny może potrzebować innego zabezpieczenia. Weź pod uwagę wiek, choroby, skłonność do ewentualnych złamań, planowane formy spędzania czasu, kraj i środek transportu. Dodaj pakiet ochrony na wypadek zagubienia dokumentów i kradzieży. Zwróć też uwagę na sumę ubezpieczenia.

Niektórzy turyści zwiedzają świat bez inwestowania w ubezpieczenia. Inni, w obliczu nieszczęśliwych zdarzeń, musieli wydać spore kwoty. Nawet jeśli do tej pory nie korzystałeś z ubezpieczeń turystycznych – nigdy nie jest na to za późno. A przy okazji pokażesz dzieciom, że odpowiedzialne przygotowanie podróży jest bardzo ważne.

banner
Nasi konsultanci dbają o wasze zadowolenie

Tagi:

Zobacz inne artykuły: