Jak znaleźć tani hotel za granicą? Podpowiadamy, gdzie szukać

banner

Cel podróży już wybrany, atrakcje turystyczne zaplanowane – pozostało tylko znaleźć odpowiedni nocleg w rozsądnej cenie. Jak wybrać tani hotel, wybierając się na wakacje za granicą? Pomożemy Ci uporać się z tym problemem.
Porównywarki cen
Dzięki temu rozwiązaniu możesz znaleźć naprawdę tanie rozwiązania – w jednym miejscu możesz przejrzeć wszystkie dostępne oferty i porównać ich ceny oraz standardy hoteli. Wystarczy, że wpiszesz termin podróży, cenę oraz kilka innych szczegółów i już możesz cieszyć się dopasowanym do Twoich potrzeb wynikami wyszukiwania. Jedną z lepiej funkcjonujących porównywarek cen jest strona trivago.pl, która posiada wielką bazę hoteli. Jak działa taka strona? Otóż nie jest to pośrednik pomiędzy Tobą a hotelem – pozwala Ci jedynie przejrzeć najkorzystniejsze oferty i odsyła bezpośrednio na stronę hotelu lub pośrednika.
Pośrednicy
Nie zawsze jest to najtańsza opcja, ale na pewno najbezpieczniejsza. Jak znaleźć tani hotel? Strony, które oferują takie usługi, mają ogromną bazę hoteli, z którymi współpracują. Takie rozwiązanie pozwala Ci na pełną przejrzystość oferty i wybranie odpowiedniej opcji. Na takich stronach znajdują się również opinie klientów, którzy wcześniej skorzystali z usług interesującego Cię miejsca – warto je przeczytać i zapoznać się z możliwymi niedogodnościami, które nie są przedstawione bezpośrednio w ogłoszeniu. Większość serwisów pośredniczących oferuje swoim klientom atrakcyjne zniżki. Nie zawsze są one spektakularne, ale na pewno warto zarejestrować się w kilku miejscach, aby otrzymywać regularne informacje o promocjach. Wielu pośredników co jakiś czas organizuje specjalne akcje promocyjne i oferuje kody promocyjne, które znacznie obniżają ostateczną cenę za nocleg.
Aplikacje mobilne – poluj na zniżki
Nie tylko pośrednicy, ale również poszczególne cieci hotelowe przygotowują dedykowane aplikacje dla użytkowników smartfonów i tabletów, a tym samym zachęcają, aby rezerwacji dokonywać właśnie w taki sposób. Korzystając z takiej opcji, możesz liczyć na zniżkę powitalną. Dlaczego? Bo rezerwacja dokonana za pośrednictwem smartfona jest najczęściej spontaniczna, a dodatkowa zachęta tylko przyspiesza sprawę. W ten sposób hotel zyskuje klienta, który być może używając komputera, zdecydowałby się na inną ofertę.
Termin jest ważny
Wybierając się na wakacje, warto zastanowić się nad terminem poza sezonem, a dodatkowo – w ciągu tygodnia. Rezerwując hotel na weekend w szczycie sezonu turystycznego, możesz mieć pewność, że zapłacisz za niego dwa razy więcej niż w przypadku wybrania innego terminu. Na co zwrócić uwagę wybierając hotel? Sprawdź, czy w tym czasie nie mają miejsca żadne lokalne święta i obchody w kraju, do którego się wybierasz. Może to spowodować nie tylko wzrost cen, ale również ograniczony dostęp do atrakcji oraz usług gastronomicznych.

Pamiętaj, aby rozsądnie wybrać miejsce, w którym zamierasz się zatrzymać. Najczęściej te najtańsze opcje, mają bardzo niski standard – jeżeli więc liczysz na komfortowe miejsce do spania, musisz przygotować się na wyższą cenę.

banner
Nasi konsultanci dbają o wasze zadowolenie

Tagi:

#jak znaleźć tani hotel
#na co zwrócić uwagę wybierając hotel
#porównywarki cen

Zobacz inne artykuły: