Ubezpiecz dziecko na wakacje

banner

Wakacje coraz bliżej. Przed nami dni pełne słońca i wypoczynku. Dzieci i młodzież czekają na nie z utęsknieniem, a rodzice przeglądają oferty obozów, kolonii i zajęć, na które chcą wysłać swoje pociechy. Choć organizatorzy wyjazdów mają obowiązek ubezpieczenia uczestników, warto zadbać o to, by wykupić dziecku dobrą polisę.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Dzieci są skarbem, o który troszczymy się każdego dnia. Nawet gdy tracimy je z oczu, chcemy mieć pewność, że są szczęśliwe i bezpieczne. Niestety, życie składa się z niespodzianek, które nie zawsze są dobre. Jak więc pogodzić pragnienie opieki nad latoroślą z ofiarowaniem jej przestrzeni, w której poczuje się wolna? Rozważ wykupienie dziecku ubezpieczenia. Dzięki niemu poczujesz się pewniej i zyskasz gwarancję pomocy w podbramkowej sytuacji.

Jakie są zalety wykupienia dziecku dodatkowego ubezpieczenia? W razie choroby lub nieszczęśliwego wypadku, nie musisz się martwić o koszty leczenia i rehabilitacji. Na pomoc możesz liczyć nawet wtedy, gdy od pociechy dzielą Cię setki kilometrów. Zagubiony bagaż to nie koniec świata, tylko łatwy do rozwiązania problem. Zniszczony sprzęt może zostać zareklamowany, a szkody spowodowane przez dziecko pokryje ubezpieczyciel.

Dodatkowa polisa?

Zarówno przedszkolak, jak i uczeń, powinni być ubezpieczeni przez placówkę oświatową. Zdarza się też, że rodzice samodzielnie wykupują dziecku polisę, która ma większy zakres niż proponowana przez dyrekcję. Czy to oznacza, że dziecko jest wystarczająco ubezpieczone? Nie zawsze – najczęściej polisa zbiorowa w szkole to tylko ubezpieczenie NNW, które chroni dziecko w niewielkim stopniu. Również ubezpieczenie oferowane przez organizatora wypoczynku wakacyjnego ma często ograniczony zakres. Przy zapisie dziecka warto dopytać, jaką ochronę zapewnia polisa grupowa.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by wykupić dziecku dodatkowe ubezpieczenie. Na rynku jest wiele ofert, wśród których na pewno znajdziesz najlepiej odpowiadającą Twoim potrzebom. Aby poznać różnice i dopasować ofertę idealną dla Twojego dziecka, skorzystaj z naszej porównywarki ubezpieczeń. Określ potrzebne Ci parametry i zostaw swój numer telefonu, aby nasz doradca mógł się z Tobą skontaktować. Pracownicy naszej firmy są doskonale obeznani w ofertach wielu ubezpieczycieli i chętnie pomogą Ci znaleźć najlepszą propozycję.

Na co zwrócić uwagę?

Jak na szerokim rynku ubezpieczeń wybrać najlepszą polisę? Co wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji? Jest kilka zagadnień, którym warto się przyjrzeć. Część z nich dotyczy całego rynku ubezpieczeń, nie tylko turystycznych. Polisa dla dziecka powinna mieć podobny zakres jak dla dorosłego. W zależności od kraju wyjazdu uwzględnij odpowiednią wysokość kosztów leczenia. Są kraje, w których opieka szpitalna jest niezwykle droga, jeśli więc decydujesz się na zakup ubezpieczenia, zadbaj o to, by pokryło ono całość ewentualnych kosztów. Tajemniczy skrót NNW, którym posługuje się branża ubezpieczeniowa, to następstwa nieszczęśliwych wypadków. Złamanie ręki lub skręcenie nogi to zdarzenia, które mogą one przytrafić się każdemu, dlatego warto sprawdzić sumę, na jaką w tym wypadku opiewa polisa.

Dodatkowo możesz wykupić też ubezpieczenie od szkody wyrządzonej przez dziecko, opiekę assistance, ubezpieczenie bagażu i sprzętu elektronicznego. Jeśli dziecko wyjeżdża na obóz w góry, warto wykupić też ubezpieczenie sprzętu sportowego, a jeśli jedzie na obóz wspinaczkowy lub jeździecki – ochronę dla uprawiających sporty ekstremalne. Jeśli Twoja pociecha jedzie za granicę, poszukaj innej oferty niż ta, którą wykupiłeś rok temu na kolonię nad polskim morzem. Różna wysokość składki w ofertach dostępnych na ryku wynika z zakresu polisy. W przypadku ubezpieczenia, tak jak w wielu innych sprawach, nie warto wybierać najtańszej oferty.

Dzieci warto ubezpieczyć nie tylko na czas samodzielnej wyprawy, ale także na rodzinny wyjazd z rodzicami lub dziadkami, na wycieczkę szkolną, a nawet… na cały okres wakacji. W końcu nieprzewidziane sytuacje mogą się przydarzyć wszędzie – na boisku, placu zabaw, basenie czy w domu.

banner
Nasi konsultanci dbają o wasze zadowolenie

Tagi:

Zobacz inne artykuły: