TOP 7: najważniejsze atrakcje Zjednoczonych Emiratów Arabskich

banner

Zjednoczone Emiraty Arabskie kuszą nietypowymi atrakcjami, a chętnych na wycieczki po ich terenie nie brakuje. Dlaczego warto się tu wybrać? Oto kilka najważniejszych powodów, dla których warto odwiedzić ten kraj.

TOP 7: Jebel Hafeet
Jebel Hafeet to charakterystyczna góra, wznosząca się na granicy ZEA i Omanu. Jej wysokość to 1200 metrów n.p.m., co daje jej trzecie miejsce na liście najwyższych szczytów Emiratów. Warto wdrapać się na jej szczyt i rozejrzeć po okolicy. Widok, jaki rozciąga się z tej góry, na każdym zrobi wrażenie.

TOP 6: Pustynia Rub’al Khali
Wyprawa na pustynię Rub’al Khali to jedna z ciekawszych propozycji, jakimi biura podróży kuszą spragnionych przygód turystów. Ta piaszczysta pustynia (największa na świecie) zajmuje 650 tys. km2 (czyli 1/3 powierzchni Półwyspu Arabskiego). To miejsce bardzo suche i gorące, na terenie którego temperatura dochodzi do 50 stopni C. Kto chce zajrzeć na jej teren od strony ZEA, ten powinien wybrać się do miasta Liwa, znanego z wielbłądów oraz wyścigów samochodowych.

TOP 5: Szardża
Szardża to miasto wyjątkowe, któremu bardzo chętnie poświęcają swój czas miłośnicy kultury i sztuki. To właśnie tu naturystów czekają najlepsze placówki muzealne, piękne domy i okazałe meczety. Spacer w takiej scenerii każdemu dostarczy niezapomnianych wrażeń, a Szardża na wielu osobach zrobi ogromne wrażenie.

TOP 4: Meczet szejka Zayeda w Abu Dhabi
Meczet szejka Zayeda w Abu Dhabi, stolicy Emiratów, zadziwia swymi rozmiarami i przepychem. W jego bryle nowoczesna architektura łączy się z arabską tradycją, a stateczny efekt robi wrażenie. Co ciekawe, inicjator budowy i fundator meczetu zmarł w 2004 roku, na trzy lata przed oddaniem budowli do użytku, a jego grobowiec znajduje się w jego wymarzonym meczecie.

TOP 3: Burj Al-Arab
W kraju, który kusi nowoczesną architekturą, dobre hotele nie mogą być nudnymi konstrukcjami. Gmachem, który wyróżnia się swoją formą, jest Burj Al-Arab – nowoczesny i potężny hotel, któremu nadano kształt żagla. Jest to jeden z najbardziej charakterystycznych i luksusowych hoteli na świecie, któremu warto się uważniej przyjrzeć podczas wycieczki po Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

TOP 2: Dżamira
ZEA to nie tylko nowoczesna architektura. To również sztuczne wyspy, w gronie których wyróżnia się Dżamira. Jej usypanie wiązało się z ogromnymi kosztami (około 10 miliardów dolarów) oraz z trwającymi kilka lat pracami i walką z wodą. Dziś Dżamira przyciąga turystów z całego świata swoją ekskluzywnością, a malownicza okolica zachęca do spędzenia czasu na jej terenie.

TOP 1: Burj Khalifa
Burj Khalifa to jedna z turystycznych wizytówek ZEA. To najwyższy wieżowiec świata, który dumnie wznosi się nad Dubajem, znany z platformy widokowej znajdującej się na wysokości 555 m. Budynek ten został oddany do użytku w 2009 roku i bardzo szybko stał się jednym z najważniejszych obiektów w kraju.

Zjednoczone Emiraty Arabskie robią wrażenie, a wycieczki po tym kraju cieszą się coraz większą popularnością. Biura podróży kuszą coraz ciekawszymi ofertami zwiedzania tutejszych miast, a zróżnicowane atrakcje sprawiają, że każdy turysta znajdzie tu dla siebie coś ciekawego.

banner
Nasi konsultanci dbają o wasze zadowolenie

Tagi:

#biura podróży
#wycieczki
#zjednoczone emiraty arabskie

Zobacz inne artykuły: