Skarby natury na wyciągnięcie ręki

banner

Dalekie zamorskie podróże i wędrówki po pełnej zagrożeń afrykańskiej puszczy to młodzieńcze marzenia wielu osób. Kto z nas choć raz nie pragnął być jak Staś i Nel z „W pustyni i w puszczy” albo Tomek Wilmowski, wędrujący z przyjaciółmi przez morza i kontynenty? Dziś prezentujemy Ci ranking, dzięki któremu możesz to marzenie spełnić. Listę najlepszych celów podróży dla entuzjastów aktywności na świeżym powietrzu, przedstawiającą zachwycające parki narodowe na świecie, opublikował portal podróżniczy TripAdvisor.com.

Przygoda dla odważnych

Pierwszy na liście jest Park Narodowy Arenal Volcano w Kostaryce. Znajdziesz tam wodospady, gorące źródła, wulkany, lasy i dzikie zwierzęta. Drugie miejsce w rankingu zajmuje najstarszy w Indiach Park Narodowy Jima Corbetta. Znajdziesz w nim ponad 400 gatunków flory i 550 fauny. A może odwiedzisz Masajów? Trzecia pozycja, czyli Park Narodowy Serengeti, jest nazywana przez nich „miejscem, w którym ląd porusza się w nieskończoność”. W zachodniej Kenii znajduje się czwarty park z listy, Rezerwat Narodowy Masajów Mara. Możesz w nim zaobserwować m.in. migracje antylop gnu. Pozostańmy jeszcze na chwilę w Afryce, gdzie znajdziesz piąte miejsce z rankingu. W Parku Narodowym Krugera w Republice Południowej Afryki oprócz 500 gatunków ptaków, 100 gadów i niemal 150 ssaków, znajdziesz różnorodne drzewa i kwiaty oraz stanowiska archeologiczne.

Szóste miejsce zajął położony w Nowej Zelandii i nazwany przez Kiplinga „ósmym cudem świata” Park Narodowy Fiordland. W czasie pieszych, rowerowych i kajakowych wycieczek turyści mogą podziwiać lodowiec i wodospady. Najwyższy szczyt Ameryki Północnej możesz zobaczyć w Parku Narodowym i Rezerwacie Denali, który zajął w rankingu siódme miejsce. Z kolei najwyższy szczyt w Afryce, górę Kilimandżaro, zobaczysz w Tanzanii, w Parku Narodowym Kilimandżaro, który znalazł się na ósmej pozycji. Dziewiąta to Park Narodowy Westland Tai Poutini położony w Nowej Zelandii. To idealna destynacja, jeśli marzysz, o tym by zobaczyć lodowiec. A jeśli preferujesz nizinne wędrówki – wybierz miejsce, które zajęło 10 pozycję. Park Narodowy New Forest Hampshire leży w Wielkiej Brytanii, a tamtejsze lasy były przed wiekami terenami łowieckimi normańskich królów.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Spełnianie marzeń, także tych z dzieciństwa, to fantastyczna sprawa. Warto zadbać o to, by z takiej wyprawy przywieźć wyłącznie dobre wspomnienia. A jeśli chcesz mieć pewność, że w trudnej sytuacji uzyskasz wsparcie, pomyśl o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego dopasowanego do Twoich potrzeb.

banner
Nasi konsultanci dbają o wasze zadowolenie

Tagi:

Zobacz inne artykuły: