Najbardziej luksusowe hotele w Europie

banner

Odrobina luksusu to niedomówienie w przypadku tych hoteli. To pełne splendoru ozdoby europejskich miast. Znajdują się w najlepszych lokalizacjach i prezentują aranżacje wnętrz z najwyższej półki. Poznajmy 5 najbardziej luksusowych hoteli w Europie.
1.Westin Excelsion – Rzym
Westin Excelsior jest jednym z najbardziej znanych i cenionych hoteli w Rzymie. Został otwarty w 1906 roku i znajduje się na jednej z najsłynniejszych ulic tego miasta, na słynnej Via Vittorio Veneto. Obiekt posiada łącznie 316 pokoi i apartamentów, które są wyposażone w meble w styku Empire, kryształowe żyrandole i marmurowe łazienki z luksusowymi kosmetykami. Aranżacja wnętrz zapewnia wizytującym najbardziej wyrafinowane i luksusowe wrażenia.
Goście mogą korzystać z szeregu sal konferencyjnych, bankietowych i z basenów w stylu łaźni rzymskich. W Westin Excelsior znajduje się również najdroższy na świecie apartament hotelowy, Cupola Suit. Wyremontowany za 7 mln USD, zajmuje dwie kondygnacje, siedem przestronnych sypialni z łazienką, ręcznie malowane freski i prywatne kino. Do hotelu przylega Café Doney, w której można w weekendy posłuchać śpiewów operowych. Słynny hotel stanowił tło dla niektórych dobrze znanych filmów, jak np. La Dolce Vita z 1960. Gościł także obsadę filmu „Ben-Hur”.

 1. Hôtel De Crillon, A Rosewood Hotel, Paryż
  Budynek, który powstał w 1758 roku został zamieniony na Hôtel de Crillon w roku 1909. Po przejściu szeroko zakrojonej renowacji, w 2018 przemianowano go na Rosewood Hotel. Fantastyczna lokalizacja u stóp Pól Elizejskich oferuje widoki na Place de la Concorde. Hotel posiada 78 pokoi, 36 apartamentów. Dodatkowo 10 apartamentów zostało zaprojektowanych w stylu charakterystycznym dla paryskiego stylu mieszkalnego.
  Do ostatniej renowacji, która kosztowała 200 milionów euro, zaproszono wybitną projektantkę wnętrz Aline Asmar d’Amman’s. W aranżację pomieszczeń zaangażował się również Karl Lagerfeld, który zaprojektował dwa apartamenty znane jako „Les Grands Appartements”.
 2. Rosewood Hotel, Londyn
  Rosewood London to obecnie najlepszy hotel pięciogwiazdkowy w Londynie. Jest zlokalizowany przy High Holborn, jednej z najbardziej historycznych arterii miasta. Obiekt łączy w sobie angielską tradycję ze współczesnym wyrafinowaniem. Budynek w stylu pałacowym został starannie odnowiony oraz zaaranżowany na wzór londyńskiej rezydencji.
  Rosewood London oferuje 262 pokoi i 44 apartamentów, które należą do największych w Londynie. Poza wielkim łukiem prowadzącym na posesję, marmurowymi schodami i bogatym wnętrzem, hotel słynie z szeregu zabawnych akcentów. Przy windach są ustawione klatki ze sztucznymi ptakami oraz figurki buldoga i niedźwiedzia. To tworzy lekką atmosferę designu z przymrużeniem oka.
  Do hotelu należy także słynny koktajl bar Scarfes oraz Holborn Dining Room zaprojektowany w stylu Art Deco. Hotel był miejscem kręcenia filmu „Święty” w 1997 r., a dawna restauracja hotelu Pearl była gospodarzem finału Masterchef w 2010 roku.
  4 Hotel Adlon Kempinski Berlin
  Historia hotelu Adlon sięga 1907 roku. Jednak pod koniec II Wojny Światowej został zniszczony przez pożar i zapomniany na ponad 50 lat. Odbudową i remontem zajął się w latach 90. XX wieku Rainer Michael Klotz, natomiast dobudowane skrzydła na początku XXI wieku zostały zaprojektowane przez architekta Güntera Behnischa. Elegancka fasada, antyczne meble z mahoniu i korytarze wyłożone kremowym marmurem są połączeniem hołdu dla historii ze stylem architektury amerykańskiej.
  Hotel znajduje się na Pariser Platz, skąd podziwiać można Bramę Brandenburską. Dodatkową atrakcją obiektu jest nagrodzona dwiema gwiazdkami Michelin restauracja Lorenz Adlon Esszimmer, kierowana przez Hendrika Otto. A dla fanów kina ciekawostką jest, że spora część filmu „Tożsamość”, w którym wystąpił Liam Neeson, dzieje się w tym miejscu. Również to tutaj posągowa Greta Garbo wypowiedziała swoją słynną kwestię „Chcę zostać sama” w filmie z 1932 roku pt. „Grand Hotel”.
 3. Mardan Palace Resort, Antalia
  Na uroczyste otwarcie Mardan Palace w roku 2009 zostali zaproszeni wybitni goście, m.in. Mariah Carey, Kendall Jenner, Sharon Stone, Monica Bellucci, Tom Jones i Seal. To wyjątkowe miejsce, znajdujące się na pograniczu dwóch kontynentów, jest uznawane za najdroższy hotel w Europie. Zlokalizowany w Turcji, nieopodal słynnego kurortu wypoczynkowego Antalya, kosztował niebagatelne 1,4mld USD.
  Hotel oferuje 546 pokoi luksusowo wyposażonych pokoi, spa o powierzchni ponad 1000 m kw., 4 akwaria i potężny basen. Aby stworzyć atrakcyjną prywatną plażę, sprowadzono z Egiptu 9000 ton piasku. Wszystko, co jest związane z tym hotelem, jest kwintesencją splendoru. Meble wyłożone aksamitem, egzotyczne gatunki drewna na podłogach, kryształowe dekoracje i rzadkie, włoskie marmury przyprawiają o zawrót głowy. Największe apartamenty zajmują powierzchnie sięgające 600m2.
  Tych wspaniałych hoteli w Europie nie można powiązać z przeciętnością. To miejsca zdecydowanie dedykowane definicji najwyższej jakości.
banner
Nasi konsultanci dbają o wasze zadowolenie

Tagi:

#hotele w europie
#najbardziej luksusowe hotele
#najdroższe hotele

Zobacz inne artykuły: