TOP 7: czym zachwyca Gran Canaria?

banner

Gran Canaria ma się czym pochwalić, a wczasy na jej terenie mogą każdemu z nas sprawić wiele radości. Jakimi skarbami mogą nas tu oczarować Wyspy Kanaryjskie? Na co koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę w trakcie wycieczki po tej części świata?

TOP 7: Pico de las Nieves
Błędne jest zakładanie, iż Wyspy Kanaryjskie to tylko piękne plaże i modne hotele. Ta część świata może oczarować każdego, kto lubi piesze wycieczki i górskie wędrówki. Gdzie warto się wybrać? Na najwyższy szczyt Gran Canarii, czyli liczący sobie 1949 m. n. p.m. Pico de las Nieves. Z tej góry można podziwiać piękne widoki, które będą najlepszą nagrodą za długą wędrówkę.

TOP 6: Puerto de Mogan
Puerto de Mogan to urocze miasteczko, do którego warto zajrzeć w trakcie pobytu na Gran Canarii. Urzeka ono wspaniałą atmosferą oraz piękną zabudową, w której miejsce bardzo ważne zajmują niewielkie domki o bielonych ścianach. Nie brak tu sympatycznych kawiarenek i terenów spacerowych, nie brak też miejsc, w których można się nacieszyć pięknymi widokami. A że panuje tu kameralna atmosfera, Puerto de Mogan staje się atrakcyjnym miejscem dla tych, którzy na Wyspach Kanaryjskich chcą odpocząć od gwaru i od codziennych problemów.

TOP 5: Wydmy Maspalomas
Wypoczynek na Gran Canarii będzie dla każdego z nas idealną okazją do odwiedzenia miejsca, w którym można podziwiać jedne z najpiękniejszych wydm na świecie. Wydmy Maspalomas mają wiele uroku, a chroniący je rezerwat przyrody jest jednym z najcenniejszych skarbów Wysp Kanaryjskich.

TOP 4: Wąwóz Guayadeque
Wąwóz Guayadeque to ciekawe miejsce dla tych turystów, którzy kochają piesze wycieczki w wyjątkowej scenerii. Wizyta w tym miejscu to idealna propozycja dla tych, którzy chcą się nacieszyć pięknymi widokami oraz odpocząć wśród pięknych roślin. Mnóstwo zieleni, wiele ciekawych gatunków kaktusów oraz widoki, które na długo zapisują się w pamięci – oto czynniki, dzięki którym to miejsce staje się tak ważnym celem wypraw po Gran Canarii.

TOP 3: Jardin Canario
Ten wspaniały ogród botaniczny będzie wspaniałym celem wycieczki dla tych, którzy chcą odpocząć w otoczeniu wspaniałych roślin. Ogród Kanaryjski przyciąga też tych, którzy w trakcie wypoczynku na wyspie Gran Canaria chcą się nacieszyć pięknymi widokami. Warto zaznaczyć, iż jest to największy ogród botaniczny nie tylko na Wyspach Kanaryjskich, ale i w całej Hiszpanii, a spacer po jego terenie każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń.

TOP 2: Dolina Tysiąca Palm
Dolina Tysiąca Palm to palmowe gaje, potężne klify oraz urocze wioski, które – dzięki unikalnej scenerii – stają się coraz częstszym celem turystycznych wypraw. Jakie miejsca warto odwiedzić w tej części Grand Canarii? Z pewnością takie, jak Fataga. Ta wioska ma wiele uroku, a spacery po jej brukowanych uliczkach mogą każdemu z nas sprawić wiele radości.

TOP 1: Las Palmas
Las Palmas to ciekawe miasto, które doskonale sprawdza się i jako wyspiarska stolica, i jako ważny ośrodek turystyczny. W mieście, które może się pochwalić historią sięgającą XV wieku, nikt z nas na nudę nie będzie mógł narzekać. Wiadomo, że Las Palmas to modne hotele i urocza starówka, na terenie której skupiły się takie atrakcje, jak Dom Kolumba oraz katedra św. Anny, będąca ciekawym zabytkiem z XV stulecia.

Gran Canaria to piękna wyspa, na terenie której nudzić się nie można. Wczasy w tej części Wysp Kanaryjskich ma w swej ofercie niemal każde biuro podróży. Kto postanowi z takiej propozycji skorzystać, ten będzie mógł się cieszyć pięknymi widokami oraz atmosferą, która na długo zapisze się w pamięci.

banner
Nasi konsultanci dbają o wasze zadowolenie

Tagi:

#biuro podrózy
#gran canaria
#wycieczki
#wyspy kanaryjskie

Zobacz inne artykuły: