Miasta, które powinni odwiedzić miłośnicy kuchni

banner

Jeżeli szlaki Twojej podroży planujesz tak, by poznać nowe – mniej lub bardziej egzotyczne – smaki, z pewnością docenisz podpowiedź, jaką jest ranking przygotowany przez portal TripAdvisor.com w oparciu o oceny jego użytkowników. Lista najlepszych na świecie miejsc dla miłośników jedzenia to prawdziwa perełka.

Zacznij od Europy

„Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu” i to właśnie tam zaczynamy naszą kulinarną wędrówkę. Nieprzypadkowo miasto, w którym nowoczesność przenika się z tradycją, zajęło w rankingu pierwsze miejsce. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie – od smakowitych makaronów i pizzy po wyjątkowe lody i aromatyczną kawę. Londyn, laureat drugiego miejsca, będzie idealną destynacją dla miłośników zimnego piwa i pubowej atmosfery. Znajdziesz w nim wiele restauracji wyróżnionych gwiazdką Michelin. Trzecia pozycja rankingu to słynący z wyjątkowych kawiarni (i ich rozstawionych na chodnikach stolików) Paryż. Posiłki w tamtejszych restauracjach to uczta tak niepowtarzalna jak zabytki Luwru.

Nie tylko wyjątkowa kuchnia

Czwarty w rankingu Dubaj to unikalne miejsce na mapie świata turystyki i… kuchni. Shawarma, Falafel, a nawet owoce morza w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich będą smakować wyjątkowo. Spacerując po uliczkach piątej na liście Barcelony, przysiądź koniecznie w lokalnej knajpce, by napić się sangrii i posmakować tapas. A z miasta Gaudiego udaj się do stolicy Hiszpanii, Madrytu. Szósta pozycja to idealne miejsce, by skosztować paelli i churrosów.

A może inny kontynent?

Bardziej egzotyczne smaki z pewnością odnajdziesz w siódmym na liście brazylijskim San Paulo. Ciekawostką jest fakt, że w mieście są restauracje, w których w środę i sobotę zjesz tylko feijoadę. W ósmym na liście Nowym Jorku, który łączy ze sobą ludzi wszystkich krajów, mieszają się smaki z całego świata. Czasem to mieszanie się jest bardzo dosłowne i… nieoczywiste. Dziewiąty w rankingu jest Bangkok, w którym warto skosztować lokalnych smaków, najlepiej od sprzedawców na ulicznych straganach. Może na początek ryż z mango? Ulicznej kuchni posmakuj też w Singapurze, który zajął 10 pozycję w rankingu. A może zdecydujesz się na udział w kulturalnych lekcjach gotowania?

Kompletny ranking najlepszych na świecie miejsc dla miłośników jedzenia prezentuje 25 pozycji z całego świata, a każda z nich jest wyjątkowa. Jeśli nie chcesz podążać utartymi szlakami, zamiast podróżować z określoną kolejnością, możesz opracować trasę na własną rękę.

banner
Nasi konsultanci dbają o wasze zadowolenie

Tagi:

Zobacz inne artykuły: